10naj bezdrôtových reproduktorov JBL! Test, recenzie a porovnanie.

bluetooth reproduktor jbl

V minulom článku sme zostavili zoznam “10 najlepších bluetooth reproduktorov”  vo všeobecnosti. V tomto článku prinášame zoznam 10 prenosných repráčikov,  tentoraz len jednej prémiovej značky. JBL je stálicou na trhu s reproduktormi. Obľúbenosť tejto značky je zrejmá, je známa po celom svete a preto je na trhu dostupných veľké množstvo JBL prenosných reproduktorov, čo môže vyvolávať pocit náročnej orientácie v produktoch. Vynára sa preto otázka: “Aký JBL reproduktor si vybrať a zároveň kúpiť?”

 

Ktorý bluetooth reproduktor JBL je teda naj? Takto vyzerá 10 najkvalitnejších JBL prenosných bluetooth reproduktorov:

 

JBL Go prenosný bluetooth reproduktor – víťaz súťaže ProduktRoku 2016, s kvalitným zvukom, malými rozmermi a nízkou cenou


JBL go mini reproduktorPrenosný JBL Go reproduktor sa stal víťazom súťaže ProduktRoku 2016. Táto súťaž zozbierala údaje o najpopulárnejších produktoch podľa preferencií spotrebiteľov. Tento “mini” reproduktor zaujme predovšetkým svojimi “malými” rozmermi (ľahkou váhou), kvalitným zvukom a tiež aj”nízkou” cenou. Nejedná sa však o všetky výhody tohto JBL repráčika do kapsy” …

Výdrž, ktorá prekvapí

JBL Go reproduktor by nikdy nebol takým reprákom, pokiaľ by nemal ako svoj zdroj kvalitnú dobíjateľnú Li-ionovú batériu. Jeho batéria disponuje kapacitou 600 mAh, čo podľa údajov výrobcu zaručí až 5 hodín ustavičného prehrávania a hrania reproduktora. Samotné dobíjanie batérie sa uskutoční za takmer 1 a pol hodinu.

Zvuk, ktorý naplní všetky očakávania

Čo sa týka kvality zvuku JBL Go reproduktora, je možné konštatovať, že výsledok zaručene nesklame najmä v súvislosti s tým, akú veľkosť a hmotnosť má samotný repráčik. Celkové basy majú jasné zreteľné črty, čo sa týka stredov a výšok reproduktora, tie majú čistý charakter bez akýchkoľvek rušivých elementov.

Výrobca udáva celkový výstupný výkon 3 W, čo je možno na prvý pohľad pomerne nízke číslo. Treba si však uvedomiť, o akých “veľkých” reprákoch JBL je tu reč – celková váha reprákov je niečo cez 140 gramov. Aj preto platí, že pri zvyšovaní hlasitosti sa môžu prejavovať vedľajšie rušivé elementy, čo bude mať vplyv na celkovú kvalitu zvuku.

Plný rad ovládacích prvkov

V prípade využitia tohto JBL bluetooth reproduktora, je možné ho použiť na bežné denné počúvanie v domácom prostredí. Pravdou však je, že sa nestratí ani pri väčších oslavách hoci aj vo vonkajšom prostredí. V prípade ovládacích prvkov, všetko je tak, ako má byť – v hornej časti reproduktora sa nachádzajú všetky prvky na ovládanie (zapnutie a vypnutie reproduktora, spárovanie s inými zariadeniami prostredníctvom Bluetooth rozhrania, ovládanie hlasitosti a tiež aj prijímanie či rušenie hovorov).

V pravej časti reproduktora nájdete klasický 3,5 milimetrový vstup pre audio jack kábel (ten však nie je súčasťou balenia). Okrem týchto funkcií sa tu nachádza aj port USB a mikrofón.

Ľavá strana “mini” JBL reproduktora slúži k uviazaniu šnúrky pre bezpečný úchyt či prenos zariadenia alebo pre inú manipuláciu so zariadením.

Pekný dizajn až v 8-ich farebných prevedeniach

Dominantnú časť celkového dizajnu tvorí neprehliadnuteľná kovová mriežka chrániaca hlavný menič zvuku reproduktora a modrá LED dióda. Zvyšnú časť vonkajšej časti repráčika tvorí mäkký plast. Celkový vzhľad mini reproduktora na bluetooth pôsobí minimalisticky,              v celkovom ponímaní je to prepychový výzor, za ktorý nie je nutné sa hanbiť, ak s ním pôjdete aj na verejnosť.

JBL Go bluetooth reproduktor má až 8 farebných variant – je dostupný v čiernej, šedej, červenej, oranžovej, tyrkysovej, ružovej, žltej a modrej farbe.

jbl go prenosný bluetooth reproduktor

Ďalšie šikovné funkcie pre praktické využitie a potešenie

Párovanie tohto JBL reproduktora s ostatnými zariadeniami cez Bluetooth rozhranie (verzia 4.1) je veľmi šikovné a praktické zároveň. Jednoducho s ním prepojíte jednak svoj šikovný telefón, notebook, stolný PC, no tiež aj tablet či iné dnešné prenosné zariadenia.

V prípade dosahu Bluetooth rozhrania platí, že repráčik má slušný výkon a mal by fungovať na úrovni, aby nesklamal aj náročnejšieho používateľa – výrobný údaj uvádza dosah zariadenia až 10 metrov v priestore bez prekážok.

Spomenúť treba v rámci výbavy  reproduktora aj mikrofón, pomocou ktorého pohodlne zavoláte alebo prijmete hovor.

Vaše skúsenosti s prenosným reproduktorom JBL Go

Plusy
 • Výborná cena
 • Kvalitný zvuk na bežné počúvanie vzhľadom k veľkosti reproduktora
 • Dobrá výdrž batérie
 • Nízka hmotnosť
 • Pevný povrch repráčika
 • Ľahko prenosný
 • Pestrý výber farieb prevedenia
Mínusy
 • Tlmený výkon cez prekážky v priestore
 • Povrch sa ľahko špiní
 • Slabý zvuk
 • Krátky USB kábel pre dobíjanie zariadenia

 

JBL Flip3 bluetooth reproduktor – výborný pomocník a spoločník do každého počasia


JBL Flip3 reproduktorĎalší prenosný bluetooth reproduktor s vysokým výkonom, kvalitným zvukom, dlhou výdržou batérie, to je JBL bluetooth reproduktor z cenenej série FLIP.

Úctyhodná výdrž batérie

Tento JBL reproduktor disponuje vstavanou nabíjateľnou Lítiovo-iónovou polymérovou batériou, ktorá má kapacitu na úrovni 3 000 mAh (3.7 V). Reproduktor teda ponúka  kvalitné prehrávanie hudby (stereo zvuku) v celkovej dĺžke až 10 hodín (celková výdrž sa však môže meniť v závislosti od toho, aká úroveň hlasitosti sa aktuálne používa a s akým audio obsahom). Dobíjanie batérie prebehne za necelé 4 hodiny.

JBL basový menič s kvalitným “zvukovým” výkonom  

Výstupný výkon reproduktora je na úrovni 16 W (2 “repráky” JBL o výkone 8 W), frekvenčná odozva “mini” reproduktora je v intervale 85 Hz až 20 kHz.

Celkový stereo zvuk poskytuje kvalitný JBL basový menič, vďaka ktorému basy dobre počuť, rozoznať, respektíve doslovne cítiť všade vôkol seba. Duálne externé pasívne meniče zase dávajú najavo, ako silné a aktívne sú samotné JBL “repráčiky”.

Odolný aj voči “poškodeniu”

Značka JBL dbá pri každom svojom prenosnom bluetooth reproduktore aj na jeho celkovú vonkajšiu odolnosť – voči poškodeniu a tiež voči striekajúcej vode. Povrch reproduktora je skonštruovaný zo štýlových pevných materiálov. Silnejší gumový kryt dodáva “reprákom” JBL potrebnú odolnosť, ktorá ho chráni pred nežiaducim poškodením, napríklad pri jeho  prenášaní z miesta na miesto pri každej “náročnej” situácii, akcii a zábave.

Okrem toho má JBL Flip3 reproduktor  funkciu odolnosti voči striekajúcej vode. Už viac si nemusíte robiť starosti s poškodením reproduktora, ak ho náhodne či úmyselne polejete tekutinou. Dokonca je možné tieto JBL repráčiky umývať pod tečúcou vodou. Jediné čo by nemusel “rozdýchat”, je jeho celkové ponorenie pod vodu.

Výborná konektivita s inými zariadeniami – JBL Connect a bezdrôtové Bluetooth streamovanie

Zdá sa vám, že JBL Flip3 reproduktor sám o sebe produkuje slabý zvuk? S ďalšou jeho “chytrou” funkciou JBL Connect si ľahko zabezpečíte kvalitné a rýchle prepojenie s väčším počtom reproduktorov. Takto zosilníte celkový zvukový výkon reproduktora.

Okrem toho tieto repráčiky JBL ponúkajú bezdrôtové Bluetooth streamovanie (verzia Bluetooth 4.1) pomocou ktorého je možné pripojiť až 3 chytré telefóny alebo iné prenosné zariadenia, ktorých obsah chcete vzájomne zdieľať. Vďaka tomu je možné počúvať rôzne žánre hudby z rôznych zariadení navzájom a súčasne pod záštitou kvalitného stereo zvuku.

V neposlednom rade reproduktor JBL  má aj mikrofón s reproduktorom.

JBL Flip3 má širokú škálu farebných variant – čierny, šedý, červený, oranžový, tyrkysový, ružový, žltý a modrý.

JBL Flip3 prenosný reprák

Vaše skúsenosti s prenosným reproduktorom JBL Flip3

Plusy
 • Výborné prevedenie a dizajn
 • Silný a prvotriedny zvuk
 • Veľmi dobrá výdrž batérie
 • Vysoká odolnosť voči vode a poliatiu
 • Široký výber farebných prevedení
 • Dobrá prepojiteľnosť s inými zariadeniami
 • Jednoduché ovládanie
Mínusy
 • Zhoršená kvalita zvuku a slabší výkon pri vyššej hlasitosti
 • Vyššia cena

 

JBL Xtreme – extrémne silný výkon, špičkové basy a odolnosť voči vode


Jbl reproduktor xtreme čiernyJBL reproduktor Xtreme je použiteľný takmer všade a na ktoromkoľvek mieste. Je víťazom ocenení Red Dot za dizajn a EISA pre roky 2015 až 2016 v sekcii bluetooth prenosných reproduktorov.

Vďaka silnej nabíjateľnej Li-ionovej batérii, ktorá má kapacitu až 10 000 mAh, dokážete s týmto výkonným bluetooth reproduktorom veľké “divy”, hoci aj každý deň čo sa týka počúvania hudby – po dobu viac ako 14 hodín. Dobitie batérie netrvá dlhšie ako 3,5 hodiny.

Kvalitný zvukový zážitok na každý deň

Ako vyplýva zo samotného názvu týchto repráčikov JBL, v skutočnosti aj majú tieto JBL reproduktory bluetooth skutočne “extrémny” výkon a “silný” stereo zvuk na úrovni až 40W (2 x 20W). Celkový výsledok umocňujú dva basové meniče a štyri prevodníky zvuku.

Spoľahlivý kamarát a zabávač nielen do dažďa

JBL reproduktory bluetooth sú silné a pevné nielen na pohľad, ale aj na dotyk. Hlavnú časť tvorí textil s textúrou. Vďaka pevnému prevedeniu reproduktora sa netreba báť, že mu niečo “iba tak” uškodí a poškodí ho. Navyše mu neuškodí ani vlhkosť či poliatie tekutinou (vodou). Zvládne toho skutočne veľa a nemusíte sa obávať, že ho nevyužijete v exteriéri naplno. Je to skutočne dobrý a spoľahlivý pomocník a zabávač do každého počasia!

Dokáže oveľa viac, ako len prehrávať hudbu …

S týmito bluetooth mini reproduktormi JBL XTREME dokážete veľmi jednoducho a rýchlo bezdrôtovo Bluetooth streamovať (verzia 4.1) až s 3 telefónmi, notebookmi alebo tabletami naraz. Okrem toho s nimi môžete prijímať telefonické hovory – iba 1 tlačidlom      až z 3 smartfónov.

Za zmienku isto stojí aj funkcia JBL Connect na prepojenie s inými zariadeniami. Pribudla funkcia Sociálny mód, pomocou ktorej pripojíte už aj k verzii Xtreme viac JBL reproduktorov s cieľom zosilniť celkový hudobný zážitok a pôžitok z prehrávania a počúvania pesničiek a hudby.

Pestrejšia škála farebných odtieňov

JBL repráky XTREME, to nie je iba jeden či dva odtiene čo sa týka dizajnu. Celkovo sú v tejto verzii dostupné až 4 farebné prevedenia reproduktoračierny, červený, modrý a odtieň kaki.

Vaše skúsenosti s prenosnými reproduktormi JBL Xtreme

Plusy
 • Kvalitná reprodukcia zvuku
 • Vysoká odolnosť voči nárazom, vode a vlhkosti
 • Kvalitné vonkajšie prevedenie
 • Dlhá výdrž pri používaní batérie
 • Funkcia dobíjania ako powerbanka
 • Celkový dizajn
Mínusy
 • Cena
 • Celková váha

 

JBL CHARGE 2+ – kvalita, výkon, odolnosť a dlhá výdrž mu nechýbajú


JBL CHARGE 2+ čiernyK reproduktorom JBL patrí aj ďalšia rada prenosných bluetooth reproduktorov, s ktorou sa  nemusíte báť použiť ich aj v exteriéri v hocijakom prostredí. Reč je o vynovených prenosných “repráčikoch” JBL CHARGE 2+.

Ďalšia skupina kvalitných JBL “mini” reproduktorov, ktorá ponúka veľa pozitív náročnejšiemu konzumentovi kvalitného zvuku a hudby. Všetko bez zbytočného prepájania káblov a strachu o reproduktor na akomkoľvek mieste a za akýchkoľvek klimatických podmienok.

Batéria, ktorá málokedy zradí

V prípade batérie ide o kvalitnú a silnú Li-ion batériu s kapacitou až 6 000 mAh. Vďaka nej je možné vychutnať si všetky žánre hudby dlhých 12 hodín. V prípade nutnosti nabijete batériu reproduktora či ďalšie prenosné zariadenia prostredníctvom šikovného USB portu.

Samotné nabitie batérie reproduktora trvá približne 4 hodiny.

Nepoškodí ho ani postriekanie tekutinou

JBL CHARGE 2+ je schopný odolávať tekutine respektíve kvapkám vody. Nič sa teda s ním nestane, ak ho naschvál či nechtiac oblejete pohárom vody pri živšej oslave či kúpaní v bazéne alebo ho necháte celú noc vo vlhšom prostredí. Jediné, čo ho môže vážne poškodiť, je ponorenie pod hladinu vody.

Výkonovo slušný “hudobník”

JBL reproduktory bluetooth majú vždy úctyhodný výkon, najmä vďaka kvalitným JBL basovým meničom, ktoré robia zvuk tak, aby ste ho dostatočne počuli, cítili a doslovne vnímali a videli.

Výnimkou v tomto smere nie je ani mini reproduktor JBL CHARGE 2+, ktorý ponúka výstupný výkon 15 W (2 meniče JBL po stranách s výkonom 7,5 W). Frekvenčná odozva je v rozmedzí 75 Hz až 20 kHz. Výsledkom je vysoko kvalitný stereo zvuk vôkol reproduktora.

Zabudovaný mikrofón s redukciou šumu poteší

Dobrou správou je, že reproduktor má v sebe zabudovaný mikrofón s reproduktorom, ktorý zabraňuje šíreniu ruchu a ďalších nežiaducich elementov. Získajte tak vyššiu úroveň telefonovania bez rušenia a to všetko jediným tlačidlom reproduktora.

Ďalšie funkcie reproduktora

Samozrejmosťou je bezdrôtové Bluetooth streamovanie (verzia 3.0), ktoré vyčarí úsmev na tvári, najmä ak často zdieľate zvuk zo svojho mobilu či iného prenosného zariadenia.

Pokiaľ však nemáte na svojom inom prenosnom zariadení Bluetooth, nemusíte zúfať. Mini reproduktor prepojíte prostredníctvom AUX vstupu klasickým audio káblom (3.5 mm audio jack), takže žiadny zvuk vám neunikne ani tak.

Pripojiť je možné až 3 ďalšie hudobné zariadenia, aby ste si vychutnali čo najviac rôznych žánrov hudby a prežili tak čo najlepšiu zábavu v kruhu svojich blízkych a priateľov, alebo      pre svoje vlastné potešenie.

5 farieb reproduktora

Ak ste sa rozhodli pre JBL CHARGE 2+, vedzte, že si budete môcť vyberať z 5-tich rozličných farieb – svetlo zelená, čierna, modrá, šedá a červená.

JBL CHARGE 2+ bluetooth reproduktor jbl

Vaše skúsenosti s prenosným reproduktorom JBL CHARGE 2+

Plusy
 • Dokonalý zvuk
 • Kvalitné basy
 • Celkový dizajn
 • Vyššia odolnosť voči vode
 • Dlhá výdrž
 • Funkcia powerbanky
Mínusy
 • Chýba prehrávanie z karty a z USB
 • Časté špinenie prednej mriežky reproduktora
 • Vyššia cena zariadenia
 • Vyššia hmotnosť a veľkosť

 

JBL PULSE 3  – 360 stupňové šírenie zvuku a svetelných efektov kdekoľvek sa nachádzate


JBL PULSE 3 reproduktorSkončila sa doba, kedy ste sa chceli zabaviť v domácom prostredí na hocijakom mieste (hoci aj v bazéne) ako na diskotéke. S prenosnými repráčikmi na bluetooth JBL PULSE 3 si dokážete vytvoriť skutočne kvalitnú zvukovú a svetelnú šou aj doma či v akomkoľvek inom prostredí (nielen v interiéri). Chcete ešte niečo viac?

Prenosný reproduktor JBL PULSE 3 je prémiová rada prichádzajúca po obľúbenom reproduktore  JBL PULSE 2. Prináša vo svete bluetooth reproduktorov nové prvky, ktoré pri počúvaní hudby zaujmú v plnej miere.

Prelomový dizajn dotvárajúci kvalitnú “šou”

To že s prenosným reproduktorom JBL PULSE 3 zažijete pri počúvaní svojich obľúbených pesničiek ozajstnú zábavu, je dané predovšetkým 360-stupňovým zvukom kombinovaným s pôsobivými a viditeľnými 360-stupňovými svetelnými efektmi.

Vďaka tomu je jedno či stojíte za či pred ním alebo vedľa reproduktora – vždy vás bude čakať rovnaká “porcia” prvotriedneho zvuku a svetelných efektov. Rovnako pri záhradnej alebo bazénovej párty či iného druhu oslavy. Vaši hostia len tak nezabudnú na hudobný zážitok z tejto oslavy …

Zabavte sa, oživte svoju oslavu a zároveň zviditeľnite po vizuálnej stránke každý žáner hudby – všetko za pomoci účinných LED diód, ktoré sú v reproduktore šikovne zabudované. Už nemusíte viac zháňať ďalšie zariadenie kvôli stroboskopu – všetko vybavíte jedným zariadením.

Super zábava so super výkonnou batériou  

JBL reproduktor patrí k tým, ktorý disponuje s veľkou a výkonnou Li-ion batériu (3.7 V)          o kapacite 6 000 mAh. Tá zaručí prevádzku na dlhých 12 až 13 hodín. Dobitie batérie zrealizujete veľmi rýchlo cez stále obľúbený USB port.

Veľkou výhodou je IPX7 certifikát

Vďaka certifikátu IPX7 sú repráky JBL PULSE 3 chránené pred vážnym poškodením akoukoľvek tekutinou. Aj vďaka tomu je možné repráky ponoriť pod hladinu vody až do hĺbky 1 metra na takmer polhodinu. Výborná správa pre všetkých bazénových potápačov milujúcich hudbu pod hladinou vody.

Pred takýmto ponorením však dbajte na to, aby bol bezpečnostný kryt k vstupom reproduktora v zadnej časti reproduktora, stopercentne uzavretý. Ak sa tak nestane, hrozí nenávratné poškodenie tohto síce “malého”, no za to silného hudobného pomocníka.

Výkonovo vôbec nezaostáva

Ani reprákom JBL PULSE 3 nechýbajú kvalitné JBL basové meniče, ktoré sú situované v dolnej časti reproduktora (tu sú schované až tri meniče zvuku vo veľkosti 40 mm). Celkovo dokážu vyprodukovať výkon na úrovni 20 W (takáto hodnota je už na úrovni skutočne vysoko kvalitného zvuku, najmä ako hovoríme o malých prenosných bluetooth repráčikoch). Frekvenčný rozsah reproduktora je v rozmedzí 65 Hz až 20 kHz.

Basy sú čisté aj pri vysokej hlasitosti (je však potrebné držať hlasitosť na uzde a snažiť sa počúvať hudbu pri optimálnej úrovni hlasitosti, aby sa nestrácal celkový dojem z počúvania). Rovnako reproduktor nemá problém ani s výškami.      

JBL Connect+ ďalším plusom

Chystáte veľkú zábavu, koncert či párty? Využite pri nej funkciu JBL Connect+, pomocou ktorej zaručene pripojíte až 100 JBL reproduktorov s podobnou funkciou pre ešte silnejší “hudobný” zážitok. Čerešničkou na torte je možnosť meniť farbu podsvietenia reproduktora cez túto aplikáciu.

Ak sa vám máli, JBL PULSE 3 reproduktor ponúka vstavaný mikrofón s reproduktorom znižujúci šum a ozveny z prostredia – vďaka tomu dosiahnete kvalitné hovory.

Vybrať si ho môžete v čiernom alebo bielom prevedení.

JBL PULSE 3 reproduktor

JBL PULSE 3 biely prenosny reprak

Vaše skúsenosti s prenosným reproduktorom JBL PULSE 3

Plusy
 • Celkový dizajn a prevedenie
 • Svetelná a zvuková šou v akomkoľvek smere
 • Kvalitné šírenie zvuku do všetkých strán
 • Dlhá výdrž batérie bez nabíjania
 • Vodeodolnosť a možnosť ponorenia
 • Funkcia JBL Connect+ pre pripojenie viacerých reproduktorov
 • Cena a výkon
Mínusy
 • Vysoká cena
 • Riziko zlomenia plastových častí

 

JBL BoomBox – veľkolepý zvuk od najsilnejšieho prenosného bluetooth reproduktora na celý deň


JBL BoomBox reproduktorJBL BoomBox prenosný bluetooth reproduktor je novinkou roka 2017. Potrebujete skutočne silný a kvalitný zvuk bez káblového prepájania na dlhé prehrávania hudby? V takom prípade je mini repráčik JBL BoomBox tou najlepšou voľbou …

Ide jednoznačne o najsilnejší bluetooth reproduktor od značky JBL v tejto skupine reproduktorov. Okrem toho poteší aj svojou neprekonateľnou výdržou (až 24 hodín     bez dobitia), výbornou  odolnosťou voči vode, pevným masívnym prevedením a nakoniec aj šikovným držadlom na ľahký prenos z miesta na miesto.

Vybitie batérie, ktoré netreba takmer vôbec riešiť

Nabíjateľná batéria reproduktora (Lítium-iónová polymérová 74 Wh) sa radí k tým najleším čo trh ponúka. K dispozícii je neuveriteľných 20.000 mAh (reproduktor tak dokáže prehrávať hudbu až 24 hodín nepretržite na jedno nabitie).

Pokiaľ by sa aj napriek takémuto zdroju energie “repráčik” vybil, je možné ho rýchlo nabiť cez duálny nabíjací výstup za necelých 7 hodín. Výhodou je, že pri dobíjaní batérie je možné súčasne dobíjať až 2 prenosné zariadenia – reproduktor slúži ako šikovné dobíjacie zariadenie ďalších prenosných zariadení.

Nezastaví ho ani pád do vody

Večerná zábava, priateľské spoločenské posedenie, oslava narodením či menín, životného jubilea, ukončenie školy, povýšenie v práci či inej príležitosti a to všetko vo veľkom štýle? Nič nie je nemožné ani v domácom prostredí, s kvalitnou hudbou a s JBL reprákmi.

Obzvlášť sa to dá s prenosnými reprákmi JBL BoomBox, s ktorým získate  prvotriednu oslavu a to kdekoľvek, všetko bez starosti, že sa akokoľvek poškodí váš nový bluetooth reproduktor. Ich silné a mohutné prevedenie a odolnosť voči vode (IPX7) z nich robia silného nositeľa hudby a zábavy v náročnejších podmienkach. Nevadí im ani ponorenie do vody         v bazénoch alebo  vírivých vaniach. Dokonalý výkon všade pre každého milovníka kvalitnej a dobrej hudby.

Mocný výkon, silný zvuk umocňujú viaceré zvukové režimy

Keď už hovoríme o výkone, zdôraznime, že JBL BoomBox ponúka úctyhodný výstupný výkon na úrovni až 60 W počas napájania zo siete (2X20 W pri napájaní z batérie reproduktora). Zvuk vychádza zo 4 aktívnych meničov zvuku a 2 basových reproduktorov. Frekvenčná odozva je na úrovni 50 Hz až 20 kHz. Basy, stredy a výšky, celý zvuk, ktorý nielen počujete, ale zaručene aj vidíte!

Aby toho nebolo málo, JBL BoomBox ponúka dva režimy pre hlboké basy a plný zvuk pre  počúvanie hudby v interiéri. Mini reproduktor tiež disponuje aj funkciou pre vonkajšie prostredie s cieľom získania rozpínavého zvuku so silnými basmi a dlhším časom na prehrávanie.

Funkcia JBL Connect+

Značka JBL aj pri tomto reproduktore nenechala nič na náhodu a pre zvýšenie potešenia z počúvania hudby ponúka známu a obľúbenú funkciu JBL Connect+ na pripojenie 100 reproduktorov pre ešte impozantnejší zážitok.

Za pozornosť stojí aj funkcia bezdrôtového Bluetooth streamovania s najnovšou verziou (verzia 4.2), vďaka ktorému bezdrôtovo pripojíte k reproduktoru 2 chytré mobilné telefóny alebo tablety a môžete tak prehrávať kvalitný stereo zvuk striedavo zo všetkých zariadení, ktoré sú pripojené k samotnému reproduktoru.

Šikovné silné madlo na prenášanie

Nie každý prenosný reproduktor sa pýši praktickým držiakom (madlom) na uľahčenie svojho prenosu z miesta na miesto. JBL BoomBox je však v tomto výnimkou, pretože má pevné madlo, ktoré je výborným doplnkom pri každom prenosnom reproduktore, keďže práve prenášanie zariadenia je veľmi častou aktivitou.

V prípade vonkajšej farby reprákov JBL BoomBox, tie sú k dispozícii iba v 1 odtieni – čierne prevedenie.

JBL BoomBox prenosny reproduktor

Treba však rátať, že takáto kvalita či už prevedenia, zvuku a celkového dizajnu značky JBL bude niečo stáť (jedná sa o najdrahší prenosný bluetooth reproduktor JBL). Rovnako treba rátať aj s vyššou celkovou váhou repráčika – tá sa pohybuje na úrovni takmer 5,50 kg).

Vaše skúsenosti s prenosným reproduktorom JBL BoomBox

Plusy
 • Vynikajúca výdrž batérie až 24 hodín!
 • Pevné prevedenie
 • Praktický držiak na prenos
 • Silný, kvalitný, prvotriedny zvuk aj pri slabšej hlasitosti
 • Krásny luxusný dizajn
 • Vodeodolný
Mínusy
 • Vyššia cena zariadenia
 • Príliš ťažký

 

JBL CLIP 2  – základná hudba bez káblov  od cenovo najdostupnejšieho a najľahšieho JBL repráčika


JBL CLIP 2 recenziaJBL CLIP 2 zaujme v prvom rade cenovou dostupnosťou, malými rozmermi a tiež vode odolnosťou, typickou pre väčšinu JBL reprákov. Ide o malý, praktický mini reproduktor síce s nižšou kvalitou zvuku, ale za to plne odolný voči vode a s prijateľnou cenou, ktorý je možné jednoducho zbaliť do malej kapsičky či batožiny kdekoľvek.

Jadro tohto reproduktora k mobilu, tabletu či k počítaču tvorí nabíjateľná Lítium-iónovo polymérová batéria s celkovou kapacitou 730 mAh (3.7 V) s možnosťou 8 hodinového nepretržitého prehrávania (závisí však od intenzity hlasitosti) s výstupným výkonom reproduktora na úrovni 1X 3 W. Malé rozmery, no pomerne silný zvuk, kvalitné stredy a výšky. Avšak to čo chýbajú, sú samostatné basy.

Aj mikrofón s reproduktorom vždy po ruke …

JBL CLIP 2 to nie je len reproduktor, ale je to reproduktor s mikrofónom na vybavovanie kvalitných a čistých hovorov priamo z reproduktora. Všetko je možné vybaviť jedným tlačidlom, vďaka ktorému získate kvalitný zvuk a hovor bez vedľajších nežiaducich elementov.

Dá sa pripnúť či zavesiť kdekoľvek vďaka zabudovanej karabíne …

Potrebujete mať kvalitnú hudbu a svoj mini reproduktor všade so sebou, no nemáte ho ako a kde pripnúť či zavesiť? Máme pre vás riešenie v podobe bluetooth mini repráčikov JBL CLIP 2. Tieto vďaka svojej ultra “ľahkej” váhe (niečo cez 180 gramov) a predovšetkým kvôli šikovnej karabíne, ktorá je zabudovaná priamo na reproduktore, je možné pripnúť či zavesiť skutočne “kdekoľvek” a na “hocičo”. Preto už viac nebudete musieť riešiť, ako a kde viac umiestniť svoj cenný prenosný reproduktor, aby ste ho mali vždy so sebou pri akejkoľvek aktivite a príležitosti.

Bezdrôtový, no aj tak pripojiteľný káblom …

Vďaka bezdrôtovému Bluetooth streamovaniu môžete zdieľať kvalitnejší zvuk aj zo svojho tabletu, chytrého telefónu či notebooku. Bezdrôtový však neznamená, že sa nedá spojiť aj klasickým audio káblom. Ak riešite alebo budete riešiť, že vaše zariadenie nie je pripojiteľné prostredníctvom Bluetooth rozhrania, JBL Clip 2 je možné využiť naplno aj tak pomocou audio kábla (3,5 mm) – vďaka zabudovanému výstupu pre tento druh kábla.

Okrem káblu tento reproduktor ľahko pripojíte a prepojíte s inými prenosnými reproduktormi či zariadeniami aj pomocou funkcie Wireless Daisy Chain. Takto sa dá bezdrôtovo pripojiť až dva JBL CLIP 2 mini repráčiky s cieľom získania silnejšieho zvukového zážitku. Doprajte si viac lepšej a obľúbenej muziky kdekoľvek sa budete nachádzať.

(Vode)odolný tiež …

Bojíte sa, že vášmu reproduktoru môže uškodiť vodný kúpeľ? Nič sa nebojte, JBL CLIP 2 myslí aj na to – má certifikáciu IPX7, čo značí plnú odolnosť voči vode a ponoreniu do vody.

JBL CLIP 2 môžete zakúpiť v 6 farebných prevedeniach – čierny, šedý, modrý, červený, modrozelený (tyrkysový), hnedozelený so žltými odtieňmi (kaki).

JBL CLIP 2 mini reproduktor

Vaše skúsenosti s prenosným reproduktorom JBL CLIP 2

Plusy
 • Ľahký
 • Veľmi dobrá cena
 • Dobre prenosný, aj v batožine
 • Dizajn
 • Vodeodolnosť
 • Praktický držiak
 • Jednoduché ovládanie
Mínusy
 • Slabší zvuk a celkový výkon
 • Chýbajú basy

 

JBL CHARGE 3  – oceňovaný najlepší európsky prenosný reproduktor pre rok 2016-2017


JBL CHARGE 3 prenosny reprakNástupcom JBL reproduktora CHARGE 2 je nový reproduktor JBL CHARGE 3. Získate s ním kvalitnú bezdrôtovú hudbu na nekonečne dlhý čas. Jedná sa o silný a výkonný prenosný bluetooth reproduktor JBL a power banku v jednom zariadení. Okrem toho má tento mini reproduktor JBL rad ďalších zaujímavých vlastností, ktoré prezradíme v ďalšej časti článku …

Silná a výkonná batéria pre každú príležitosť

Čo je dobré, to sa nemení a platí to aj pri reproduktore JBL CHARGE 3, ktorý si ponechal kvalitnú a silnú nabíjateľnú 6 000 mAh Li-ion polymérovú batériu (22.2 Wh) od svojho predchodcu JBL CHARGE 2+. Tá umožňuje počúvať hudbu kdekoľvek a na akomkoľvek mieste viac ako 19 hodín (všetko však bude závisieť od intenzity počúvania).

Navyše takto výkonná batéria umožňuje cez USB nabíjací výstup dobíjať aj ostatné zariadenia, pretože tento reproduktor JBL slúži aj ako výkonná Powerbanka (v prípade nabíjania batérie sa pripravte na 4,5 hodiny dobíjania).

Nevadí mu postriekanie vodou, ani náruživé ponáranie

Obľubujete kvalitnú hudbu vonku pri kúpaní, či počas akéhokoľvek počasia pri akejkoľvek príležitosti? S prenosný reproduktorom JBL CHARGE 3 sa môžete naplno zabávať v každom počasí, v každom teréne bez toho, aby ste sa báli o jeho poškodenie. Spĺňa najvyššie kritériá čo sa týka odolnosti voči striekajúcej vode a ponoreniu pod vodu (certifikácia IPX7).

Nemusí sa hanbiť za svoj “výkon”

To, že aj JBL reproduktory na bluetooth CHARGE 3 budú disponovať kvalitným zvukovým výkonom niet pochýb – menovitý výkon je na úrovni 20 W (2 meniče po 10 W). Frekvenčný rozsah reproduktora je na úrovni 65 Hz až 20 kHz.

JBL Bass žiariče sú súčasťou reproduktora pre ešte silnejší “bassový” zážitok z počúvania –  budete ich počuť, cítiť a vidieť. Práve tieto “bassové žiariče” a aj jeho kvalitné výšky robia       z tohto reproduktora to, čo každý milovník kvalitnej hudby žiada a potrebuje pre uspokojenie svojich potrieb. Výsledkom je teda ešte silnejší a viac kvalitnejší stereo zvuk.

Hlasný “odposluch” ďalšie plus

Reproduktor je možné využiť aj na vybavovanie svojich telefonátov bez nutnosti použitia telefónu (šikovná funkcia hlasitého odposluchu na reproduktore ukrytá v jednom tlačidle) – všetko jedným tlačidlom a s elimináciou rušivých elementov.

Čo ešte ponúka?

Kvalitné Wireless Bluetooth streamovanie (verzia 4.1) prináša kvalitnejšiu možnosť pripojenia až 3 chytrých telefónov, tabletov, počítačov či iných prenosných zariadení. Dokonca s ním prepojíte jednak staršiu verziu reproduktora JBL CHARGE 2, ako aj ďalšiu verziu bluetooth reproduktorov JBL – napríklad JBL reproduktor Pulse 2, Xtreme a podobne.

Treba spomenúť aj funkciu JBL Connect, ktorá ponúka možnosť pripojenia viacerých reproduktorov JBL s touto funkciou navzájom s cieľom vytvoriť čo najzaujímavejší hudobný zážitok z počúvania, ale na tú sme si už zvykli pri JBL reprákoch.

Bluetooth rozhranie nemusí byť ani dnes samozrejmosťou, no nie je to dôvod na paniku. JBL reproduktor CHARGE 3AUX vstup určený pre klasický audio kábel o veľkosti 3.5 mm.

6 farebných odtieňov reproduktora

JBL CHARGE 3, to je silná dávka hudby až v 6-tich farebných prevedeniach. Na výber máte čierny, modrý, šedý, červený, modrozelený a odtieň hnedozelený so žltým odtieňom (kaki).

JBL CHARGE 3 test bluetooth reproduktorov jbl

Hmotnosť tohto JBL reproduktora je na úrovni 800 gramov – v celku prijateľná váha v prípade prenosného “mini” reproduktora, čo poviete?

Vaše skúsenosti s prenosným reproduktorom JBL Charge2+

Plusy
 • Kvalitné basy, kvalitný zvuk
 • Pekný dizajn
 • Zabudovaný mikrofón s možnosťou hands-free
 • Kvalitná batéria s dlhou výdržou
 • Powerbanka
 • Odolnosť voči vode
 • Rýchle spárovanie s inými zariadeniami cez bluetooth
Mínusy
 • Vyššia cena
 • Pri vyššej hlasitosti počuť šum a zhoršený zvuk

JBL Flip4 – prenosný “bluetooth” zvuk vo vysokej kvalite už po “štvrtý krát”


JBL Flip 4 bezdrôtový reproduktorJBL Flip 4 bezdrôtový reproduktorĎalší prenosný bluetooth reproduktor zo série Flip, to je nový JBL reproduktor JBL Flip4. Plne prenosný reproduktor pracujúci na rozhraní ešte lepšieho Bluetooth, s výkonným   a kvalitným stereo zvukom, plne odolný vode a vlhkosti, s ešte dlhšou výdržou a s novými farbami, čo sa týka vonkajšieho vzhľadu reproduktora. Toto a ešte oveľa viac ponúka tento kvalitný “mini” reproduktor na každú príležitosť, ktorý poteší a zároveň prekvapí.   

Vydrží hrať prekvapivo dlhý čas bez nabíjania a dobíja sa rýchlejšie

Lítiovo-iónová batéria  s kapacitou 3 000 mAh (3.7 V) zaručuje dlhú dobu prehrávania kvalitnej hudby a to až na 12 až 13 hodín nepretržitého počúvania svojich obľúbených pesničiek kdekoľvek na cestách, oslavách alebo na akomkoľvek inom mieste (celkový počet sa môže líšiť v závislosti od úrovne hlasitosti a zloženia samotného hudobného “playlistu”).

Nabitie samotnej batérie reproduktora prebehne za menej ako 4 hodiny – konkrétne za 3,5 hodiny (je to v porovnaní s jeho predchodcom JBL Flip3 reproduktorom o pol hodinu rýchlejšie dobíjanie batérie).

Zvuk opäť nesklame po 4-krát

Celkový výstupný výkon JBL reproduktora Flip4 je 16 W (2 “repráky” JBL o výkone 8 W). Reproduktor má kvalitné a čisté basy a výšky, čo sa pri JBL reproduktoroch stáva samozrejmosťou vďaka 2 JBL basovým meničom na bokoch reproduktora. Frekvenčná odozva tohto mini reproduktora je v intervale 70 Hz až 20 kHz.

Odolnosť podľa štandardu IPX7

JBL Flip4 reproduktor dáva možnosť využiť ho naplno, kdekoľvek, kedykoľvek a pritom nehľadieť stále na to, či mu neuškodí poliatie vodou, dážď či sneh, vlhkosť či ponorenie pod vodu. Zvládne aj to najnáročnejšie prostredie a zmenu klimatických podmienok. Všetko vďaka uznávanej certifikácii IPX7. Ak to ešte nemáte vyskúšané pri svojom prenosnom reproduktore, čo to znamená, skúste tento JBl reproduktor do každého počasia a na každú príležitosť.

Silný, príjemný povrch a jednoduché ovládanie

Povrch reproduktora je rovnako, ako bolo aj pri jeho predchodcovi JBL Flip3, skonštruovaný zo štýlových pevných materiálov (veľa zmien tu neprišlo v tomto smere). Reproduktory sú zahalené textilným materiálom so štvorčekovou štruktúrou. Samotné okrajové časti reproduktora sú pogumované, ako aj celý rám kvôli vyššej odolnosti.

V prípade ovládania platí, v jednoduchosti je “krása”. Led svetielko signalizujúce nabitie reproduktora, tiež ovládanie zapnutia alebo vypnutia a funkcia JBL Connect (na prepojenie s ďalšími reproduktormi JBL), je veľmi praktické a jednoduché zároveň – všetky tieto funkcie sa nachádzajú na gumovom ráme reproduktora.

Ďalšie ovládacie prvky ako napríklad úroveň hlasitosti, prepojenie reproduktora s inými zariadeniami, zastavenie hudby či ovládanie telefonických hovorov je možné nájsť na vonkajšej textilnej časti repráčika.

Kvalitné Bluetooth prepojenie a hlasový asistent

Keďže sa jedná o bezdrôtový bluetooth reproduktor, je zrejmé, že ponúka aj obľúbené Bluetooth streamovanie (najnovšia verzia Bluetooth 4.2). S ním pripojíte k reproduktoru až 2 chytré telefóny alebo 2 iné prenosné zariadenia (napríklad tablety, notebooky), ktorých zvukový obsah chcete s týmto reproduktorom prepojiť a využiť.

Stalo sa skutočnosťou, aby prenosný repráčik od JBL ponúkal aj kvalitný mikrofón s reproduktorom v jednom tlačidle. Výnimkou v tomto smere nie je ani prenosný bluetooth reproduktor JBL Flip4.

Okrem toho však navyše tento reproduktor ponúka jednoduché a rýchle spojenie hlasového asistenta – môžete sa jedným tlačidlom reproduktora k aplikáciám Google Now alebo Siri.

Iné farebné odtiene reproduktora

JBL Flip4 prináša aj nové odtiene reproduktora v sérii Flip, ktoré predtým neboli dostupné. Toto sú všetky dostupné odtiene reproduktora: čierny, biely, šedý, červený, maskáčový (kaki), svetlo zelený (tyrkysový) a modrý.

JBL Flip4 bluetooth

Vaše skúsenosti s prenosným reproduktorom JBL Flip4

Plusy
 • Kvalitnejší zvuk a lepší výkon
 • Pevné vyhotovenie a vyššia odolnosť
 • Odolnosť voči vode a náhodnému poliatiu
 • Vhodný aj do väčších priestorov
 • Nové farebné odtiene
 • Dobrá prepojiteľnosť s inými zariadeniami
 • Jednoduchosť v ovládaní
Mínusy
 • Vyššia cena
 • Nižšie basy pri plnom výkone

 

JBL STUDIO 225C bluetooth reproduktor – majster zvukár


JBL STUDIO 225C domace kinoRokmi overené skúsenosti značky JBL sa transformovali do futuristického krásavca, ďalšieho  bluetooth reproduktoru JBL STUDIO 225C. Budúcnosť je vďaka nemu o krok bližšie …

Rovnocenný zážitok               

Bluetooth reproduktor JBL má široký zvukový dosah. Pod „kapotou“ sa skrývajú dva štvorpalcové reproduktory, ktoré dokážu hrať na frekvencii v rozsahu od 60 do 22 000 Hz. Reproduktor JBL dokážete vypeckovať na slušných 88 decibelov, čo sa vyrovná hlasitosťou rútiacemu vlaku alebo buldozéru. Susedia zrejme nadšení nebudú …

Som vôbec doma?

JBL reproduktory prinášajú už desaťročia evolúciu v hudobnom odvetví. Bluetooth reprák JBL STUDIO 225C nasadil latku opäť vyššie – prináša do vnímania zvuku nový zážitok prostredníctvom HDI technológie (High Definition Imaging). Vďaka tejto technológii znie zvuk prirodzene a vyniknú všetky, aj tie najjemnejšie detaily. Nech už stojíte kdekoľvek, do uší sa vám dostane rovnako kvalitný zvuk – špeciálna modulácia totiž zabezpečuje rozptyl 3D zvuku. Zvukový zážitok sa tak dostáva na novú úroveň – aj doma sa môžete cítiť ako              v kinosále alebo koncertnej sieni.

Spoločník s nemenným vzhľadom

Repráky JBL sú vždy dizajnovo vyšperkované. Moderný, ba až nadčasový dizajn, ktorý má tento bluetooth reproduktor, pohladí oko každého fajnšmekra. Imidžový dizajn zaoblených kriviek spolu s jemne lesklým materiálom vytvára dokonalú vizuálnu harmóniu.

Reproduktor JBL je dostupný v dvoch vyhotoveniach, ktoré imitujú drevo – v čiernej a čokoládovo hnedej. V prednej časti reproduktora sa nachádza malý kovový detail, ktorý podčiarkuje luxusný vzhľad zvukového zariadenia. Na zadnej strane reproduktora sa nachádzajú dva pozlátené výstupy.

Vaše skúsenosti s prenosným reproduktorom JBL STUDIO 225C

Plusy
 • Nadčasový elegantný dizajn reproduktora
 • Technológia HDI
 • 3D zvuk
Mínusy
 • Na trhu sú reproduktory, ktoré dokážu hrať hlasnejšie, 88 decibelov môže byť pre niekoho málo

 

Sme na konci nášho testu bezdrôtových reproduktorov JBL podľa internetových zákazníkov. Už viete, aký JBL reproduktor bude tým najlepším, ktorý v ničom nesklame?

Redakcia10naj
 

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: